FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je úterý 25. 4. 2017 Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
rozdělení cockpitu v FSX Jeden příspěvek | Celý strom
rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 12:47
vtdudek
Dobrý den,
mám ještě jednu otázku, jak rozdělit na dva monitory cockpit letadla tak, aby jeden zobrazoval výhled z letadla a druhý palubní přístroje?, musím mít dvě karty? Mám kartu nVidia 960GTX.
Děkuji
Vojta
 

rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 13:54
JirkaK
Záleží jaký kokpit.

Buď je 2D nebo 3D.

2D kokpit jde "odpojit" pomocí "undock window" v menu po stisku pravého tlačítka, případně před tím ještě "unlock" a takové okno jde přesunout na druhý monitor. Přesně si to nepamatuji. Bohužel FSX si to nastavení do příště nezapamatuje a člověk to musí dělat opakovaně pokaždé. Navíc to často obsahuje věci navíc, jako třeba rám oken apod. Navíc jsou tam problémy že často ten panel "zmizí" a přetažením jiného 2D panelu se teprve znovu objeví. Tohle se neděje v P3D, který bych doporučil více než obstarožní FSX. Ale to je na jinou diskuzi.

3D kokpit nelze tímto způsobem přesunout. Nutno také podotknout že současná produkce letadel typicky 2D panel vůbec neobsahuje a soustředí se právě na ten 3D. Pak je třeba použít nějaký program (je jich více) ve kterém si člověk udělá 2D kokpit sám, to se používá hojně když si doma lidi staví home cockpity.
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 15:21
Algy   
Máš v zásadě dvě možnosti:

A) klávesou "ú" si otevřeš další okno, které jde roztáhnout dle potřeby a přetáhnout na druhý monitor. V něm si pomocí pravého myšítka můžeš navolit pohled jaký potřebuješ (třeba i další 3D cockpit, pohled zvenk apod. Takových oken si můžeš otevřít kolik chceš, zavřít se dají vedlejší klávesou ")"

B) V Ovládacím panelu NVIDIA jdi na "Nastavení 3D" a podsložka "Konfigurovat Surround, PhysX"
když zaškrtneš "Rozšířit monitory o Surround" stane z tvých monitorů jeden velký. Samozřejmě je potřeba vše nakonfigurovat a je nutné, aby oba monitory měly stejné rozlišení)

Pozor, volba A je náročná na virtuální pamět a pokud otevřeš více oken, simulátor ti do půl hodiny spadne (alespoň u mě to tak je).
 1x  

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 18:38
JirkaK
A je zbytečně náročné
B je naprosto něco jiného navíc to chce monitory se stejným rozlišením pokud se nepletu, alespoň výškou a v tu chvíli je to jeden monitor nejen pro FSX ale i pro systém, P3D se například nechá roztáhnout na dva monitory a nepotřebuješ k tomu surround.

Počítám že chce dosáhnout něčeho co je na obrázku níže

na to stačí undock 2D panelu a šoupnout ho na jiný monitor. Problém je že pokud půjde do nějakého novějšího addon letadla, tak nebude mít 2D panel
49540 B / 750 x 500 / cockpit.jpg
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 19:02
ulitej
No zase takové zajímavé téma , jak se stavíte například k tomuto SW.
SIM INNOVATIONS - AIR MANAGER FSX P3D X-PLANE 9 & 10
Pokud si přesunu palubku na druhý monitor tak jak se moc změní hodnocení ve vašich očích oproti poskládané palubky z těch dostupných přístrojů.
Já osobně stále nevím zdali do toho SW jít.
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 19:22
JirkaK
O tom jsem výše psal, programů, ve kterých si člověk udělá vlastní 2D panel je více, nepoužívám žádný takže nemůžu doporučit který bude nejvhodnější, nejlepší.

A přesun 2D panelu je možný u letadel které ten 2D panel mají. Z addon letadel, které jsem koupil 2D panel obsahuje jen PMDG Boeing, žádné jiné 2D panel od autorů udělaný nemá, tudíž tak jak tak bude člověk nucený k použití takového programu. Pokud člověku budou stačit default letadla nebo nějaké postarší tvorby, kde byl ještě 2D kokpit běžně zpracován autory, tak dle mě nemá cenu se takovým programem ani zabývat, neb celkový výsledek srazí kvalita samotného letadla.

Případně existují různé aplikace pro tablety, které nabízí něco podobného. Nicméně v našich končinách jsou více rozšířené androidy a většina toho lepšího je jen pro Apple. Případně programy které běží na jiném počítači, viděl jsem že dost lidí na to používá Surface tablety od MS, kde běží Win 10
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 20:42
ulitej
Dík , no prostě osobně se mi tablet nelíbí s ohledem velikost , stále mám v hlavě i za cenu druhého PC něco většího, jen jsem nenašel nikoho, kdo to doma provozuje . To vše je s ohledem na běžnou Cesínku nebo něco takového malého.

 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 21:05
JirkaK
https://www.youtube.com/watch?v=L0jbJfN7SGw

Tenhle pán to například provozuje iPand a Saitek FIP a má i stránky kde to snad nějak rozebírá a snad i idpoví na dotazy.

Výhoda je... není to závislé na typu letadla, není to závislé na simulátoru, lítá P3D i X-Plane

Ještě by to chtělo ten kokpit doladit beranama. Ani jeden yoke nemá servo motory, pohyb jedněmi nemá vliv na druhé, tohle by si synchronizované berany zasloužilo...
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 19:18
vtdudek
Díky za rady a to na té fotce je přesně to co bych chtěl.
všem díky Vojta
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 19:23
JirkaK
akorát ten hlavní monitor by měl být pohled před letadlo, ale nenašel jsem takovu fotku v krátké době.

Až budu u počítače se simem, tak udělám fotku/video na co kliknout
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 20:55
vtdudek
Děkuji za snahu mi pomoci, jak Vám, tak i všem ostatním.
Vojta
 

Rozdělení cockpitu v FSX   19. 4. 2017 / 21:05
JirkaK
https://youtu.be/QsRU2cBy8aw
nejde natáčet dva monitory, ale na závěr to okno s 2D panelem posouvám na druhý monitor, kde si ho můžu přizpůsobit jak potřebuji
 

Rozdělení cockpitu v FSX   24. 4. 2017 / 15:29
Jirasek
Já jsem to udělal takto: Pmyš na monitoru mimo okno- Ovládací panel NVidia/ Nastavení 3D/ Konfigurovat Surround a zde je to trochu motanice srovnat monitory podle čísla, trochu je možno se řídit myší aby neběhala v protisměru nebo nahoru a dolu. Následně ů-srovnat okno podle potřeby, Shift+2=radio, Shft+3, 4, 5-co potřebuješ, Uložit. Shifty se musí někdy dělat opakovaně, po uzavření FSX-SE se vše nastavuje znova. Nemám stejné monitory, jak je vidět na přiloženém obr. podložil jsem jeden odbornou literaturou. Snad je snímek zde čitelný.
45120 B / 735 x 550 / P42400011.jpeg
 

Rozdělení cockpitu v FSX   25. 4. 2017 / 02:51
Instructor
ALZA.cz má v dnešnej ponuke niekoľko vhodných "4k" monitorov s uhlopriečkou nad 40". Mňa zaujala táto ponuka:

43" BenQ ST430K
Velkoformátový displej LED, 1200:1, 380cd/m2, 8ms GTG, 4K Ultra HD 3840x2160 , 3x HDMI, MHL, 4x USB, D-sub, LAN, IR, X-Sign, VESA 200x300, repro 2x 8W

Predpokladám, že tadiaľto vedie cesta modernizácie domáceho zariadenia, s perspektívou na niekoľko rokov dopredu. K tomu si dovolím niekoľko poznámok:

1/ Na pracovnom stole mám iba jeden funkčný prístroj. Obávam sa, prekrytie ľavého a pravého okrajového rámika dvoch monitorov trvale vytvára veľmi rušivý element.

2/ Odpadá problematické SW-rozdelenie/zlúčenie dvoch rôznych monitorov.

3/ Vstavané reproduktory určite lepšie vyžarujú smerový dojem akustického signálu.

4/ 4K Ultra HD 3840x2160 rozlíšenie zabezpečí ostré, presné a dokonale čitateľné zobrazenie prístrojov.

5/ Nie je problém, spraviť si kvalitnú fotografiu z cockpitu "svojho" lietadla a následne vytvoriť si kvalitné 2D-zobrazenie "svojho" lietadla. V podstate je to najlepšie a najlacnejšie riešenie na prípravu traťových letov - v kľude svojho domova.

Bohužiaľ cena takéhoto zariadenia je pomerne vysoká. Na tomto fóre bolo už niekoľkokrát konštatované, že lietanie je drahá záležitosť. V plnej miere to platí aj pre virtuálne lietanie.

... ale pre dokonalú simuláciu letu je potrebné mať dokonalé zobrazenie cockpitu, kvalitné zobrazenie krajiny a celkovo dokonalé zobrazenie na veľkoformátovom monitore.
 

Reklama
Gonzo
VWAC
MZAK
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2017 FlightSim.CZ