FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je pondělí 21. 1. 2019, svátek má Běla Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
XP11 plánování letů Jeden příspěvek | Celý strom
XP11 plánování letů   14. 5. 2018 / 23:20
Willhelm   
Pro plánování nejen online letů v XP11 používám SimBrief. Naprosto vyhovující pro B767, Challenger 300 a asi podobné moderní letadla. Fajn je, že to je zatím zdarma a propojení s mým Navigraph účtem. Super je i počasí, u letů dlouhých okolo 2h se mi ještě nestalo, že by nepasovalo počasí a doporučené RWY a SID/STAR. U Long haul letů kolem 12h se se změnou počasí už tak nějak počítat musí, ale aspoň departure vždy vyjde dle plánu.

Pro VFR nebo lety staršími kousky, kde je potřeba VOR/NDB navigace mi stále něco chybí. Zkoušel jsem teď Goodway, Pilot2ATC, Little navmap. Vše má své pro a proti, ale nic z toho mi na 100% nesedlo.

U Goodway se mi líbí integrace do XP, pro lidi s jedním monitorem asi jediná volba - taky asi nejvíce nahrazuje v XP11 chybějící pořádnou mapu. Demo je dost omezené (nejen krátkým časem po který to jede, ale i vypnutými funkcemi), a nějak si z něj neumím představit jak bych si rozuměl s plnou verzí.

Pilot2ATC mě zaujal možností hlasové komunikace ze strany pilota, ale v demu jsem to nějak úplně nerozchodil a nepřipadne mi úplně uživatelsky příjemný, autoři ale varují, že nastavení a přizpůsobení programu zabere delší dobu.

Little nav map mi asi sedí nejvíce, ale trochu mi vadí překombinované rozhraní, ale z hlediska užití je intuitivní a fajn. Nepřišel jsem ještě na rozložení oken tak, abych měl mapu, flight plan, vyhledávání letišť a navigačních bodů, přehledně. Má ale super vertikální mapu, kde třeba pro VFR určí na trase max výšku vzhledem k terénu na trase, pro lety IFR ve větších výškách pak solidně plánuje TOD a sestupovou rovinu.

Ještě existuje nějaký Plan G, ale na jejich sajtě je poslední příspěvek z roku 2014 s tím, že jim někdo odmítl dál poskytovat mapové podklady, ale to v žádném případě neznamená konec jejich služby. Nějak živě mi ale tenhle projekt nepřipadne.

Z online služeb mi ještě přišel celkem fajn SkyVector, ale ten má v licenčním ujednání souhlas tím, že službu nebude uživatel používat k jinému než reálnému létání. Navíc mi to přijde jako dost Americky orientované a chybí mi tam třeba dosahy VOR/VORTAC a odměřování vzdáleností.

Chtěl bych se zeptat jak řešíte VFR (Nebo IFR VOR/NDB) plánování a znát Vaše názory na výše uvedené programy, případně zda jsem neminul nějakou konkurenční perlu.
 
Czech Virtual Air Rescue Service
FS Medlánky
L39.CZ
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2019 FlightSim.CZ