|  | Problém s pozicí na EKCH 16. 1. 2005 / 12:57 | |
|  | Měl bych dotaz na lidi, co létají na EKCH ( Copenhagen - Kastrup).
Narazil jsem tam totiž na problém se správnou polohou na stojánce ( a vlastně na letišti všeobecně ) vůči zobrazení mé pozice u řídícího v IVACu. Trošku jsem s tím experimentoval a nedobral jsem se rozumného řešení.
Pokud totiž použiji scenérku s fsnordic.net, což je vlastně jediná scenérie pro EKCH, tak pokud stojím přesně na gate C10, což je přibližně na twy Q, tak u řídícího jsem zobrazen na opačné straně prstu a kus od něj cca. u twy R. Což už vedlo k několika přestřelkám mezi mnou a řídícími ve smyslu, že mám pojíždět po R a já na to unable, protože stojím na Q. A on nato zase via R atd.
Takže jsem se podíval do AFCADu na pozici a srovnal jí s pozicí v chartech, dále jsem si pustil IVAC a podíval jsem se na sebe kdeže vlastně stojím. Z pohledu řídícího samozřejmě blbě, protože ta scenérie je asi špatně umístěná. To platí i pro twy a částečně i pro rwy.
Pak jsem zkusil tu scenérku vypnout a vyzkoušet to z defaultní microsoftí. Mno a opět jsem stál blbě. Sice ne o tolik a ne na opačné straně prstu, ale z pohledu IVACu někde uprostřed appronu mezi prsty a skoro až u pojížděček. Testoval jsem to na všech sektorech pro EKDK se stejným výsledkem.
Takže vážně nevím jak tohle vlastně řešit. Požívat hnusný default s menší odchylkou, nebo scenérii s větší a hádat se, případně readbackovat R a jet si v klidu po Q?
Jak to mohou řeši ostatní simpiloti, co létají na EKCH pravidelně, třeba Bert?
Navíc co jsem letěl posledně a pojížděl celou trasu na aktivní runway za jednou Lufthansou, tak ten člověk musel mít tu samou scenérii jako já. Jel přesně po těch samých pojížděčkách a zastavoval přesně na h/p. |
| |
|