FlightSim.CZ   Reklama  
SW Virtual
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je pátek 14. 6. 2024, svátek má Roland Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
 Ovladače k PC
 Reálné letectví
 Recenze addonů
 Tutoriály, návody
 X-Plane
 Archiv aktualit
FÓRUM
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
Články  
Nejnovější
Tvorba krajin: polygony (.pol) 20. 04. 2014   Jiří Masník
Polygony (.pol) slouží k umístění textury na zem, přičemž textura pak přesně kopíruje terén. Lze je libovolně vrstvit, definovat povrchy a určit, zda zvolená textura se má opakovat, či nikoliv.
Fokker F-VII Southern Cross 29. 01. 2010   Leoš Urban
Třímotorový hornoplošník Fokker F-VII/3m byl vyráběn od roku 1924 holandskou firmou Fokker. Osádku tvořili dva piloti, airliner byl určen pro až 8 pasažérů, sedadla umístěna po stranách po 4 za sebou, letadlo mělo otevíratelná okénka. Na konci dvacátých a začátku třicátých let byl tento typ nosným letadlem leteckých společností po celém světě.
VOR/DME přiblížení (Pro IFR začátečníky) - frazeo 08. 12. 2008   Ivo Pořický
Tak mě po ránu ještě napadlo, že teď budou asi všichni trénovat na IVAO VOR/DME přiblížení. Takže trošku frazeo, jen aby pak někdo netápal v tom, jak se vlastně hlásit. Není to zcela podle předpisů, takže to nemusí být vše úplně korektní a v některých částech to může být jen tak, jak je to zažité a dělá se to - i v reálu, ale mělo by to stačit, abyste se domluvili ;)
VOR/DME přiblížení (Pro IFR začátečníky) - praxe 07. 12. 2008   Ivo Pořický
Takže druhá část aneb jak poznatky z teoretické části využít.
ILS - NÁVOD na defaultní mašiny... 06. 12. 2008   Ivo Pořický
Neukamenujte mě, toto je "návod", jak si může někdo, kdo absolutně netuší o čem to vlastně je zkusit přiblížení ILS. Byl jsem nařčen, že nadávám někomu, kdo si to chce jen zkusit, takže jsem se rozhodl vytvořit něco jako návod, jak to udělat tak, aby to fungovalo.
Nepřehlédněte
Slovníček zkratek a pojmů 19. 03. 2006   Irena Zajíčková
Slovníček si neklade nároky na úplnost, vznikl (a bude dále doplňován) jako pokus o pomoc při orientaci v nepřeberném množství zkratek a pojmů používaných zde na FlightSim Periskopu či obecně v letectví. Případné opravy, připomínky, upřesnění i další vám neznámé pojmy či zkratky prosím pište na imz@post.cz. Slovníček má čtyři části: zkratky, pojmy, anglické výrazy a Periskopácká hantýrka.
Jak vytvořit scenery v Ground2k4 16. 12. 2003   Petr Šulc
Návod na tvorbu VPT/LWM/LC scenerií pro FS2004 v programu Ground2k4.
Recenze DF737: 1. část 14. 03. 2003   A.J. Scandall
První část recenze na DF737 z pohledu pilota opravdového Boeingu 737 - v první části jsou probrány panel a letové vlastnosti.
Něco málo o instalaci scenerií do FS2000/FS2002 23. 05. 2002   Filip Dvořák
Protože se stále množí dotazy jak konkrétně nainstalovat či zkombinovat několik různých scenarií, rozhodl jsem se napsat kratký help, který pomůže pochopit mechanizmy, jakými FS obsluhuje scenaria a pomůže všem těm, kteří nemohou rozumný způsob najít.
Letecké pedály za pár korun 15. 09. 2000   Jiří Masník
Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že lítání v leteckých simulátorech začne být o hodně zajímavější, pokud máte joystick, řízení plynu (nejlépe zvlášť, ale i na joysticku postačí) a pedály (ležící na zemi - ne nějaké kolečko na joysticku). Ono sice jde lítat i na klávesnici nebo s dvouosým joystickem, ale ten pravý požitek to není. Zatímco slušný joystick není takový problém sehnat, tak co se týče leteckých pedálů, tak zde je situace mnohem horší. Buď nejsou vůbec, nebo jsou šíleně drahé. Já osobně to vyřešil tak, že jsem si je postavil doma sám - vyšly mě na pár korun (asi 30) a fungujou skvěle.
FS Medlánky
MZAK
L39.CZ
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2024 FlightSim.CZ