| | | LKKV - dotaz pro vývojáře - problém s ortofoto 23. 5. 2003 / 09:37 | |
| | Zdravim všechny fachmany !
Mám problém s tvorbou ortofoto. Postup jsem pochopil a funguje to, jen se nemohu dopočítat CellXdimensionDeg a CellYdimensionDeg. Mapa má rozlišení 5000x4000 pix a vzdálenosti jsou 1250x1000 m. Velikost mapy (je to docela darda) je ca 60MB (v bmp). Vše dělám v LOD13.
Když do CellX.... zadám mé výpočty, tak resample začne rozsekávat mapu na x tisíc dílů. To jsem nikdy nevydržel a stopnul jsem to (v jednom případě jsem čekal déle, ale obsah textur už byl okolo 1GB a to by asi nikdo neuvítal).
Nevím, zda dělám něco blbě, nebo zda nemá mapa moc velké rozlišení. No a nebo blbě počítám, ale doufám, že takovej idiot ještě nejsem.
Jinak, když zadám do CellX.... defaultní čísla (z manuálu SDK), tak je zase prozměnu podklad v fs-ce x krát větší, než má být.
Zkoušel jsem resample z SDK2002 i z SDK2000.
Dík za každou radu. |
| |
|
| | | Re: LKKV - dotaz pro vývojáře - problém s ortofoto 23. 5. 2003 / 12:37 | |
| | DUlezite je si uvedomit, ze oba rozmery nejsou rozmery cilove bitmapy, ale zdrojove!!!! Takze je nemuzes vycist z zadneho SDK, ale musis si je proste spocitat. Je to jednoduche - pro CellXDimensiondeg vezmes rozdil zemepisnych sirek nejkrajnejsiho leveho a nejkrajnejsiho praveho rohu a podelis ho vyskou bitmapy v pixelech, ekvivalentne pro zemepisnou delku a sirku bitmapy v pixelech.
Pokud jsou vtzdalenosti 1250x1000 metru, tak pocitej ze to bude maximalne par ctvercu.
Kdyby byl porad problem, ozvi se na mail, proberem to detailne... |
| |
|
|