FlightSim.CZ   Reklama  
1st Czech IVAO Fly-In
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je sobota 13. 9. 2025, svátek má Lubor Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
Aktualizace AIRAC - konec Navdata.at, začátek Navigraph.com Jeden příspěvek | Celý strom
Aktualizace AIRAC - konec Navdata.at, začátek Navigraph.com   2. 10. 2006 / 16:30
Balooo   
Vzhledem k tomu, že otevřený zdroj navigační databáze, navdata.at skončil s aktualizací 0608, protože vyschl zdroj - DAFIF. Autor přešel pod navigraph.com která tuto službu poskytuje za peníze.

Jestli tomu dobře rozumím (ano, to je otázka), tak Navigraph poskytuje:

a) všchny služby se kupují za kredity. Ty si musím koupit předem a jejich cena je podle toho, kolik si jich koupím najednou.
b) aplikace map letišť - cena vyjde kolem 0.08EUR za letiště. Používám ead.eurocontrol.int, takže předpokládám, že nevyužiju. Tedy pokud to nechci mít v takovém pěkném kabátku a "crisp and clean up to 1600% zoom".
c) FMS data - to co mě zajímá, tj. balík navigačních dat pro "lepší" addony. Já bych využil FSNavigator, a to pro GPS KLN90-B. Možná i to pro PMDG 737NG. Ale kdo by s tím lítal, když máme PT Tu-154 a SD Jak-40, že. Tady je cena za cyklus 20kreditů, tj. cca. 0.8 - 2EUR.

Je to tak správně?

Další otázka (pro již zaregistrované, kteří vidí do cen) zní - Když chci jenom AIRAC, kolik mě to bude stát? Očekával bych horní hranici, takže ty 2EUR, kolik je minimální nákup kreditů?

A samozřejmě - nechystá se akternativa? Stejně jsem si musel AIRAC ručně spravovat (chybějící body) a kdyby si to vzal někdo pod palec (IVAO/VATSIM) a jednotlivé národní divize to koordinovaly pro svůj FIR, možná by to šlo. Už se tak řešily SID/STAR procedury. Existuje-li samozřejmě nějaký zdroj dat. Já jsem třeba hladal nějaký jednoduchý seznam fixů s polohou pro INS navigaci a našel jsem jenom fragmenty.

Důvod, oproč se ptám, není, že bych litoval těch cca. 20-30 euro za rok. Rozumím ale jednomu z argumentů na diskuzi k navdata, že když to nebude zdarma ke stažení, vznikne na on-line sítích časem chaos. Někdo to nebude chtít platit, někdo pojede up-to-date ARAIG a bude aktualizovat s úderem půlnoci, apod. Většina by skončila někde na půl cesty - občas aktualizují, občas ne. Není to tak jednoduché, protože až do teď byly všechny zdroje pro on-line lítání zdarma (kromě FS a nepočítám komerční addony) a teď je najednou jeden placený a ještě průběžně.
 
Gonzo
Czech Virtual Air Rescue Service
MZAK
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2025 FlightSim.CZ