|  |  | Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 17:02 | |
|  | Dobrý den!
Pokoušel jsem se Vás kontaktovat prostřednictvím e-mailu, ale nedostal jsem bohužel žádnou odpověď. Proto se Vám pokusím svůj dopis poslat touto cestou.
Jak jsem se tak dival po netu, zda se ze v oblasti letadel a doplnku pro FS jste uz odvedl skutecne velky kus prace a jiste jste teto bohulibe cinnosti venoval nemaly kus sveho zivota. Po teto strance vsechna cest a klobouk dolu.
Nelibi se mi ale jedna vec, a myslim si ze bych Vam o tom minimalne mel dat vedet.
Pred "davnymi veky" - je to myslim vice nez 7-8 let - jsem se prostrednictvim e-mailu seznamil s Erikem Jonsonem a ziskal od neho kompletni model L-200 ktery on delal, abych ho mohl doladit, vypilovat letovy model aby se co nejvice priblizil k realu, a k provedeni repaintu na OK-PLI. To bylo v dobe, kdy FS98 byl posledni hi-tech simulator.
Repaint jsem delal podle svych fotografii L-200 letajicí v té době v nasem aeroklubu v Krizanove, silueta pilota patri pilotu-inspektoru Jaromiru Hammerovi z tehoz letiste. Nebylo to buhvi co, ale i tak si to ero je podobne.
Povazoval jsem tenkrat za naprosto samozrejmou vec, ze na lidi, kteri se podileji na teto piplave a zadarmove praci by se nemelo zapominat, takze dohoda byla jasna. Erik bude vsude uveden jako autor na prvnim miste a ja budu uveden jako spoluautor. Toto jsem take dodrzel - viz napriklad zde:
http://www.flightsim.cz/search.php?act=result&lan=0&findstr=morava&findauthor=&findgroup=20
Posledni dobou ale nachazim na vice mistech na Internetu (jako kdyz naseje) "nasi" dvoustovku s drobnou modifikaci palubni desky - zmenou radioveho a GPS vybaveni. Tato uprava ji urcite prospela, o tom neni debat. Puvodni vybava byla poplatna dobe, kdy jsem palubni desku osazoval. Co se mi ale hrube nelibi je fakt, ze z neznamych duvodu zmizelo z readme souboru moje jmeno. Namisto toho tam, kde bych na webovych strankach cekal kdyz ne dvojici, tak trojici spoluautoru Erika, sebe a klidne i kohokoliv dalsiho je vzdy uvedeno jen "cesmina".
Je to tedy jen shoda nicku, nebo s tim Vy osobne mate neco spolecneho? A pokud ano - co Vas k tomu vedlo?
Zatim stale jeste s dokonalou uctou
Vladimir Fux
P.S.
Tuto dvoustovku jsem pozdeji delal i v novejsi variante s fotorealistickym 2D kokpitem a modernejsim pristrojovym vybavenim, kourovymi efekty apod. prave pro FS2000. Nebyla verejne publikovana.
|
| |
|
 |  |  | Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 18:08 | |
|  | Jsem už starší pán , takže paměť již tolik neslouží , ale minimálně v 3 posledních letech jsem určitě žádný panel do Moravy nedělal , prosímtě, pošli mi některý z těch nasetých linků, ať se můžu podívat , o co jde , pokud si vzpomínám, s Moravou jsem měl společné jen nějaké reapinty pro AI
|
| |
|
 |  |  |  | Re: Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 19:46 | |
|  | | |
|
 |  |  |  |  | Re: Re: Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 19:49 | |
|  | Koukam, je tam i puvodni "moje" dvoustovka z 29-Dec-2000 |
| |
|
 |  |  |  |  |  | Re: Re: Re: Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 20:00 | |
|  | No v druhém linku je autor Eric C. Johnson , a je to všechno 5 let starý, takže se k tomu nebudu vyjadřovat , pokud jsem to někam dal , a vím zcela jistě, že to nebylo na žádný z těchto odkazů , tak už si okolo toho skutečně nic nepamatuju , pokud se tě dané skutečnosti nějak dotkly , tak se hluboce omlouvám
|
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | Re: Re: Re: Re: Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 20:11 | |
|  | Takže jsem po tom lehce zapátral a dával jsme to 16.9.2002 na AVSIM (ještě to tam je)
http://library.avsim.net/download.php?DLID=20079
a v zipu je soubor readme orig , kde je uveden autor modelu , o tobě jsem nějak v původním zdroji asi nevěděl
|
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  | Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 21:25 | |
|  | Pak existuje pochopitelne vysvetleni.
readme.orig existuje proto, ze mnou byl pridan novy readme soubor s popisem instalace era a GPS, ktery se pravdepodobne cestou k Vam nekde vytratil.
Netreba se omlouvat hluboce. Mohlo by to vyznit jako ironie. Neda se rict, ze se mne to dotklo. Jen mne to docela dost zamrzelo.
Zkuste se na to podivat pohledem cloveka, ktery tyto veci delat neumi, ale presto s nadlidskym usilim a z lasky k tomu letadlu venuje spoustu casu jeho upravam aby si ho vypiplal, a i kdyz vysledek neni nic moc, miluje ho jako svoje jedine, i kdyz nedokonale dite. Pak na nej nekde na netu narazi a rika si - hledme, kam az se milacek dostal..
Ale co to? Autor: Cesmina? Ze by nejaka nova dvoustovka ve stejnem kabate? Tak si ho rozbalite, a zjistite, ze je to sice ta Vase, ale zminky o Vas zmizely a ero si nekdo privlastnil.
Kdyz potom zjistite, ze jde o cloveka, ktery vzhledem k objemu svoji skutecne autorske prace neco takoveho prece nemuze mit zapotrebi, bude to pro Vas o to nepochopitelnejsi.
Je to stara vec, souhlasim, zapomeneme na to.
Preju prijemne svatky. |
| |
|
 |  |  | Re: Otevřený dopis uživateli "Cesmina" 29. 12. 2007 / 18:47 | |
|  | Vladimíre,tak na ty linky jsem i já zvědavý,protože jsem našel pouze 3 linky na L200 a to na tu vaší zde,potom na AVSIMu kde je kompletní strouj od Mikeho a pak nějaký projekt,který ještě není. Takže jsem zvědavý,abych mohl stroje porovnat. |
| |
|
|