|  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 08:58 | |
|  | Ahoj,
mám nějaký školní problém. Vytáhl jsem z hangáru PIC 737 verze 9b (poslední) a během letu z Prahy do Ostravy či Brna mi to při přiblížení spadne do Windows. Jinam jsem neletěl, podle mně je to obecný problém. V Ostravě jsem zkoušel jak "velkou" scenérii tak tu novou "dráhovou" od FsPilota, efekt stejný.
Zajímavé je, že definice ve FMS nesahá až k letišti, možná dělám něco špatně.
Když (u LKTB) zadám v ARR/DEP:
approach I28 28
star BODA1R
trans BNO
tak to korektně vede na BNO (vloží to DISCONTINUITY ale ty odstraním) a poté vcelku korektně:
119st (BNO-10) 10nm
5st (INTC) 4.1nm
275st CF28 1.5nm
a to je všechno, na CF28 "fialová" čára končí a to je bod sice v ose ale asi 8nm od prahu dráhy.
Až po tento bod letím vcelku pohodově LNAV + VNAV, výška 3000, ale tady to spadne do Windows. I když předtím dám APP s nastaveným ILS tak to nestihne zachytit a spadne stejně.
Pokud si pamatuji tak u ERJ170 a Legacy600 vedla FMS trasa až na dráhu a končila runwayí, to mně vede k domněnce že dělám něco špatně v zadání trasy.
Z hlediska "přistání" kromě toho zadání příletové a přiblížení v ARR/DEP už jenom v INIT REF určuji klapky resp rychlost.
Nějaký nápad?
Díky. |
| |
|
 |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 09:06 | |
|  | | Nepadá to taky náhodou na hlášky, že najednou z ničeho nic tvůj systém nemá dost operační paměti? Na to jsou u Wilca (moje zkušenosti jsou jen 737 a 320) specialisti a bohužel poslední patche na 737 na mém systému vedly k pádům do windows velice často.737 byla nejstabilnější asi někde kolem patche 2, nebo 3.Ty poslední tomu daly ránu do vazu. |
| |
|
 |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 10:10 | |
|  | Žádná hláška se neobjevuje. Ani na obrazovce, ani v logu FT ani v eventlogu. Prostě letím, letím a Windows.
|
| |
|
 |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 09:13 | |
|  | | Co zkusit priblizeni bez sahani na FMC, pekne pres radialy a zatacky, tim aspon zjistis, jestli s tim ma neco spolecnyho FMC nebo to pada kvuli necemu jinymu... |
| |
|
 |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 10:11 | |
|  | | Zkusit to muzu, jestli to spadne nebo ne. |
| |
|
 |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 11:19 | |
|  | Nespadlo to a dokonce k mému překvapení jsem nespadl ani já 
Bude to souviset s LNAV a počítám že zásadní roli v tom hraje ten "konec cesty" co mi končí "ve vzduchu".
Autopilota jsem měl zapnutého, různě jsem prohazoval podle potřeby HDG SEL, VORLOC, APP, ALT HOLD a v pohodě jsem se dostal až na zem.
Akorát teda jsem z virtuálního kokpitu vůbec neviděl dráhu, ale to ještě musím naštudovat, vztlakové klapky měly být na 30st a taky korektně byly? Vyvážení drželo letadlo (autopilot) hodně dole pod zelenou částí.
Prosím až někdo někam poletíte koukněte a pošlete sem jak tam máte konec letového plánu, jestli to vede až na dráhu nebo končí před dráhou.
Díky. |
| |
|
 |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 12:55 | |
|  | Tak jsem pokročil:
Když dám ve FMS na LKMT volbu ARR, mám vlevo seznam příletovek, vpravo nahoře přiblížení a vpravo dole runwayí. Vybrat můžu buď přiblížení NEBO runway.
Když vyberu přiblížení I22 22 (a trans BOHUM) dostanu do FMS:
BOHUM
178st (OTA-12) 2.3nm 3000A
179st D044K 1.3nm 3000A
223st CI22 2.0nm 3000A
... čili končí ve vzduchu.
Když vyberu runway 22, dostanu do FMS:
BOHUM
discontinuity
RW22
Čili končí dráhou. Discontinuity jde odstranit.
Předpokládám, že u té druhé varianty s RW22 by to nepadalo, jenže to nepřivede do paprsku ILS ale ze strany k runway.
Takže asi jedině růčo.
|
| |
|
 |  |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 13:26 | |
|  | Tak pokud jde vybrat dráha, tak ty body příletu před dosednutím půjdou nabušit ručně a teoreticky bys měl mít po problému.Asi nebudeš mít teda problém s patchem, jak jsem si myslel původně, ale vzpomínám si, že v databázích AIRAC pro wilco se tu a tam vyskytla nějaká bota, která dokázala sestřelit sim taky.Bude to asi jedna z nich.Tak zkus vzít příletovou mapu, vybrat tu dráhu 22 a body příletu dobouchat růčo.Pokud to nehópne do windows, tak máš asi vyřešíno  |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 14:08 | |
|  | Jojo. Narazil jsem na dalsi svizel, tentokrat Navigraphu. V Ostrave je prosim RW22 od jihu a RW04 od severu. Po chvili uz jsem z toho uz nevedel kde je vpravo a vlevo, tak jsem se radsi presunul do Brna.
Takze vyberu runway 28 (a nikoliv approach I28), naboucham body BNO119/10.0 a BNO095/10.6, podle obrazku to vypada dobre, "ruzova" je az do konce, oficialni "padove" vyzkouseni az vecer, ted musim jit snizovat darkovy deficit 
Dam pak vedet jak to dopadlo.
Jeste jestli nekdo muze nejake poznamky k tomu vyhledu z virtualniho kokpitu letadla? Co tam na to ma vliv? Klapky, vyvazeni? Nebo je to zase chyba a pomuze jedine "zvednout zidli" pomoci f1view?
|
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 14:12 | |
|  | | Zvedat židli jsem nikdy nemusel a dráhu jsem viděl v pohodě vždycky.Máš v pořádku rychlosti k aktuálním váhám? |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 14:18 | |
|  | To uz ted nezjistim, jak jsem to delal narychlo abych to vyzkousel tak je mozne ze jsem mel pristavaci "nadvahu" Dam si na to pozor - to je v INIT REF jak se vybiraji pristavaci klapky a vedle nich je rychlost, je to tak? |
| |
|
 |  |  |  |  |  |  |  |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 14:25 | |
|  | Měl bys tam mít aktuální váhu a k tomu vypočítané rychlosti od FMC, ale pozor, v několika případech, alespoň PIC pětikilo se mě pokoušelo virtuálně zabít rychlostma pod pádovkou při menším naložení (výsledek jednoho z posledních patchů).PIC bulík má u sebe hezky udělaný checklist, kde jsou i orientační tabulky na vzlet a přistání (váhy, rychlosti, klapky) a ty jsou uvedený dobře.Takže když koukneš na aktuální váhu do FMC (no, musíš jí teda asi před letem dobře vyplnit ) a skontroluješ tu rychlost s tabulkou, mělo by to být v pohodě. |
| |
|
 |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 15:12 | |
|  | | me to u posledni verze dela taky!!! Nainstaloval jsem starsi a v poho |
| |
|
 |  |  |  | | PIC 737 a pady pri priblizeni 22. 12. 2008 / 15:55 | |
|  | | A u ktere to teda nedela? Ja mam jenom 9b. Nic jineho mi to k downloadu nenabizi. |
| |
|
|