|  | Stealth: Přísně tajná mise, Nova dnes 21:50 :D 17. 1. 2011 / 14:30 | |
|  | Ivoši, předně - nečteš ty to co bys měl. Ne tady plky na péráku, ale pokud chceš zasvěceně hovořit o výhodách či nevýhodách komunismu či totality, měl bys o tom něco vědět, nebo mlčet. Mlčet!
V žádném z "klasických" děl, které bylo publikováno, a to ani v "Utopii," není komunismus výsledkem přirozeného vývoje společnosti. Vždy jde o stav, kdy uvědomělá část společnosti převezme nadvládu nad zbylou částí společnosti, která je buď neuvědomělá, nebo jde záměrně prosti. Na vzájemném poměru nesejde - jen "bolševici" tak nějak přepokládali, že mají právo většiny.
Naopak "diktatura proletariátu" - vypracovaná Leninem jako nástroj k přiblížení se ke komunismu - nebyla nikde deklarována jako záležitost většiny (!) - podstatou byl "třídní boj" - a když se priočteš aspoň jedním z Leninových spisů - zjistíš, že jde o velice chytrou a umnou skládačku, jak využít dané situace, inteligence či neinteligence - rozhořščení a nespokojenosti "nejrevolučnější" skupiny společnosti v daném čase a regionu - s jediným cílem - uzurpace moci.
Ono je tak trochu škosda, že dnes už nikdo ty dějiny nezná a díla "klasiků" nečte... Bylo by to velmi poučné!
Kdo dnes dokáže vysvětlit, co myslel Lenin výrazem "zahnívající kapitalismus"? - pošklebovali jsme se tomu ve škole všichni, každý si pod tím něco představoval, málokdo (spíš nikdo) ale nevěděl, co tím vlastně Lenin myslel.
Zkuste jako jarní kvíz - kdo z vás chytrolínů na tuhle otázečku dokáže odpovědět?
A když jo, tak pak sem něco piště. Jinak už s tím jděte do prdele !!!!!!!! |
| |
|