Dovolím si pana kolegu Košatu poopravit u třetího bodu:
* Ad " ale už neumí tolik simulovat složitější avioniku a vybavení letadla, jako třeba ILS, FMC,.."
Co se týká ILS, tak je samozřejmě součástí XPL jak na straně vybavenosti letišť tak jako defaultní přístroj do letadel. I to FMC (narozdíl od FSX) je součástí defaulních přístrojů (ačkoliv to zrovna moc na chlubení není, uspokojí jen nenáročné uživatele). Ovšem zatím co XPL umí simulovat už v základu některé složitější systémy, u FSX se to píše od nuly vždy. To má naneštěstí pro XPL dva aspekty - když už to někdo do FSX dělá (hovořím o lepších addonech), tak to udělá dle reality (vzhled, funkčnost), takže většinou ve finále z toho je slušný dopravák. V XPL to svádí některé k tomu, sestavit to z defaultních dílů a pak z toho vznikne nesmysl s exteriérem reálného letadla.
Nicméně pokud uděláš do XPL letadlo stejným způsobem jako do FSX, tj pomocí "externího kódu" (pluginů), tak získáš totožný výsledek. Viz třeba Felisovy letadla An-24, Il-14. V jednom je pravda - těch slušných dopraváků pro FSX je spousta, pro XPL pár. Z tohoto úhlů opravdu není XPL pro dopravní letání zatím moc vhodné. ALe není to o tom, že by něco umělo míň než FSX.
A nezmínila se jedna kategorie, kde má opět XPL body navrch - helikoptéry. Taky získává na straně letového modelu, ale velmi slušně si vede i na straně addonů - jak komerčních tak free.
Ale na vrtulníky se mně neptejte - já s nimi teď nemluvím 
|
|