|  |  | | Pro domácí výrobce kokpitů 22. 2. 2005 / 10:53 | |
|  | Kdysi jsem se tu zmínil o stavbě ovládacích prvků k MSFS na základě HID zařízení. Rád bych upozornil případné zájemce na novinky na stránkách autora. Zdá se mi to poměrně zajímavé.
http://www.mindaugas.com/products/MJoy16-C1/ |
| |
|
 |  |  | | Re: Pro domácí výrobce kokpitů 22. 2. 2005 / 18:22 | |
|  | Ahoj. Uz jsem se na to dival predtim. Taky mne strasne zajima jak vytvorit domácí kokpit. Zatim jsem zacal jednoduse. Postavil jsem si panel k Cessne, poridil dalsi pocitac a 21" monitor, pedaly, berany atd. Tot ale v teto chvili vse a nadale pracuji na vyvoji. Rad bych uvítal lidi kteri maji pochopeni pro takoveto udelatka. Zejmena pak nekoho kdo rozumi vnitrku FS ve spojeni s FSUIPS. Jedna se mi o to aby:
-např. hodnota z autopilota (CRS,IAS,VS,HDG) byla z FS posilana do nejakeho externiho programu, a ten program by to pak nasledne posilal dal z pocitace (nejlepe pres USB,ale neni podminkou) do nejakeho hardware modulu a ten modul by zajistoval zobrazeni techto hodnot na prislusnych displayich
-rozsvecovani diod na externim panelu (rozumej funkci zavislou na jine funkci : kuprikladu tlacitko N1 na MCU, ktere se neda resit jednoduchym ON-OFF, ON-ON spinacem, ale tlacitkem ON s LED diodou ktera na zaklade dat z FS bude signalizovat je li tlacitko stale jeste zapnute.
Toto bych pouzil pro sestrojeni hlavne pro PMDG MCU, a RADIO NAV panelu protoze ty americke hracky (GO-FLIGHT atd) jsou nehorazne drahe.
Takze uvitam jakoukoliv info a prikladam dve fotky z vyvoje panelu cessna (panel pro jednomotorove letadla) |
|
|
| |
|
 |  |  |  | | Re: Re: Pro domácí výrobce kokpitů 22. 2. 2005 / 18:25 | |
|  | |
|
| |
|
 |  |  |  |  | | Re: Re: Re: Pro domácí výrobce kokpitů 22. 2. 2005 / 21:50 | |
|  | | To je krása. Já to chci taky. Byla by možnost nějaké plánky zapojení? |
| |
|
 |  |  |  | | Re: Re: Pro domácí výrobce kokpitů 13. 3. 2005 / 22:46 | |
|  | Ahoj, zacal jsem delat na MCP pro PDMG, rizeny jednocipem. Zatim jednam s jednim sikovnym clovickem o vyrobe a osazeni plosnych spoju a laboruju s FSUIPC - delal programek, ktery z FSUIP (resp WideFS) cte udeaje autopilota a posila je na seriovy port, kam bude pripojen ten jednocip.
No, zatim nebudu predbihat, ale pokud se to rozchodi, tak se urcite pochlubim. Delam si taky zalusk na FMC - tam bych ale chtel pouzit maticovy display (nikoliv dalsi monitor) opet rizeny jednocipem, tak nevim,jestli se mi podari nejak z FS/PMDG vytahnou textova data zobrazena na FMC, uvidime, co mi reknou u PMDG.... |
| |
|
 |  |  |  |  | | Re: Re: Re: Pro domácí výrobce kokpitů 13. 3. 2005 / 23:08 | |
|  | Ahoj jsem rad ze aspon nekdo. Mam nejaky software od projectmagenta jestli ti to neco rika. Muzu pripadne poskytnout k laborovani...
Jo a jeste me napada ze to fmc by se dalo nejlepe resit prave pomoci te magenty. (veskere ovladani je i pomoci klavesnice a da se pouzit ve spojeni s malym monitorem napr. z pokladen nebo malym LCD) |
| |
|
 |  |  |  |  |  | | Re: Re: Re: Re: Pro domácí výrobce kokpitů 13. 3. 2005 / 23:35 | |
|  | | no, musim priznat, ze jsem se zatim chtel Magente vyhnout kvuli jednoduchosti. Doufam, ze poresim ten MCP a pak zacnu laborovat s FMC - klavesnici mam hardarove vyreseneou,ale nejak se mi nedari vnutit FS/PMDG ovladani FMC pomoci klavesnice a pokud mozno bez zobrazeneho panelu s FMC |
| |
|
|