Ahoj Honzo,
ano, jedná se pouze o základnu.
Asi to trochu popíšu.
Virpil má dva typy základen pro kniply.
První je WarBRD. To je základna, která je určená pro použití na stole, takže se počítá, že na ní nebudeš montovat prodloužení a tím pádem na ní zrovna posadíš grip. Díky tomu je tahle základna nižší a je dělaná s větším rozsahem výkyvu.
Druhou základnou je MongoosT-50CM2(3)
To je základna dělaná pro použití s prodloužením a montáží kniplu mezi nohy. Díky tomu má základna menší rozsah výkyvu. Aktuálně prodávaná verze v eshopu je CM3 (zrovna ve slevě za 299,95 eur bez daně a dopravy). Ta má na každé ose svěrné pouzdro, které (když si správně nastavíš) by mělo zajišťovat, že páka zůstane v té poloze ve které ji pustíš (ala takový pseudo force trim). Četl jsem na to více názorů, někdo si to vcelku chválil, někdo ne. Já CM3 neměl a nezkoušel, takže nevím. CM2, kterou prodávám, tuhle funkci nemá.
Jinak co se týče Virpil základen všeobecně, tak jejich hlavní výhodou je, že si můžeš libovolně pro každou osu nastavit sílu a průběh křivky. V každé ose totiž můžeš vyměnit pružinu za jinou tuhost a taky v každé ose vyměnit takový kovový bazmek, který určuje průběh křivky (její linearitu). To je skvělá věc. Výslednou tuhost kniplu si potom jednoduše můžeš ladit bez rozdělávání základny pomocí dvou štelovacích šroubů pod krytkou.
Zpracování je špičkový a životnost s největší pravděpodobností vyšší než naše 
Gripy můžeš použít buď Virpilácký, nebo třeba Thrustmaster (např. Warthog atd).
Fotky sem dám.
První dvě jsou základna.
Třetí je způsob, jak jsem měl základnu přimontovanou (+je vidět prodloužení)
Čtvrtá fotka nemá s prodávanou základnou už nic společnýho, jenom ukazuje současný setup- jak jsi chtěl  |
|