FlightSim.CZ   Reklama  
SW Virtual
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je pátek 19. 4. 2024 Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
Problémy s B737 MAX Jeden příspěvek | Celý strom
Problémy s B737 MAX   16. 2. 2024 / 22:42
Willhelm   
Vývoj nového éra v dnešní době? No to je snad nejhorší scénář. Viz problémy s vývojem A350, B787, A380, A220. Vše trojnásobná doba vývoje, čtyřnásobné náklady a halda nových problémů. Nedávno jsem letěl A220 do Curychu a sedačky tam sice mají super lehké, nicméne po roce a půl provozu vypadají otřesně - chybějící aretační prvky (můj stoleček jsem v sklopené poloze při návratu do Prahy musel dokonce držet rukou), plasty popraskané, chybějící područky, interiér obecně na to nebyl lépe - bagážníky samy se otvírající za letu apod.
Dělal jsem ve vývoji jednu dekádu svého života, a vím že vina za tento stav není čistě na výrobci letadla - ten dostává zadání od provozovatelů. Prvopočáteční příčinu úpadku leteckého byznysu a kvality techniky vidím v RyanAir a O´Learyho snaze mít letadla co nejlevnější a nacpat do nich co nejvíce lidí. Doba luxusu v letadlech pominula, teď je to jen o výkonu. Možná bychom z Prahy do Manchesteru lítali místo za 1500 CZK za 12.000 CZK, ale letadlo by bylo v dobrém stavu, přistavené na čas, servis na úrovni, a sedačky by nebyly na vykloubení nohou z kyčlí.
Trochu jsem doufal, že lidstvo využije pandemie k restartu ekonomiky, regulaci letecké dopravy atd. Ale tuhle příležitost jsme nechali klidně uplavat a dál se řítíme z čím dál prudšího kopce dolů o to rychleji oč strměji stoupají grafy, které nám ukazují o kolik se podle čísel vlastně máme lépe.
 
Gonzo
VWAC
FS Medlánky
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2024 FlightSim.CZ