FlightSim.CZ   Reklama  
SW Virtual
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je čtvrtek 30. 5. 2024, svátek má Ferdinand Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
LKHL XP12 Jeden příspěvek | Celý strom
LKHL XP12   25. 2. 2024 / 09:34
Willhelm   
Při lítání misí CVARS v Jihlavě za éry XP11 mě zaujala jedna páně Pipsova, se záchranou chlapce, jenž se přespříliš nalokal vody na letním táboře u rybníka Kukle. Převoz měl probíhat do nemocnice Havlíčkův Brod, jenže scenerka chyběla a tak scénáristickou kličkou Pips nechal převzít pacienta na okraji letiště Havlíčkův Brod.

Areál nemocnice mi připadal poměrně jednoduchý a chtěl jsem jej do XP11 dodělat. Model celého areálu v PTC Creo a následný převod do Blenderu a XPL obj nebyl problém. Problém byl jako obvykle u těchto ereálů mesh. XPL má v oblasti LKHL mesh ve tvaru malé pyramidy. S úpravou modelu podle meshe jsem se babral dva dny než mi došla trpělivost a uznal sem, že tudy cesta nepovede. Projekt šel do šuplíku.
Vrátil jsem se k areálu až XP11 dostal podporu usazování objektů v AGL režimu, neboť mě napadlo, že z mého modelu mohu použít jen střešní prvky a ty v AGL módu osadit na fasády, které mi pořeší nerovnosti meshe. Tohle fungovalo, ale tou dobou už jsem experimetoval s orthem a tak tady byl další známý problém kompatibility scenerek a to že AGL usazování může fungovat jen za předpokladu, že všichni používají stejný mesh. Jenže XPL neumí tvořit ortho tak, že by na jednotný mesh nalepila texturu. Dalším pokusem bylo zgrabovat celý areál z fotogrametrie včetně terénu a celou scenerku usadit jako jeden objekt, který by měl svůj terén nezávisle na meshi uživatele. Na tohle už byly nějaké nástroje ale s modelem, úpravou hajzlpapírových stěn a hlavně textur bylo na můj vkus příliš práce. Výsledek vypadal divně a tak to šlo znovu do šuplíku.

https://aim.rlp.cz/vfrmanual/actual/lkhl_text_cz.html

To že areál LKHL šel jen s XP12 assety naklikat za dva odpoledno-večery a jednu celou sobotu, je jasným důkazem, že art tým LR a WEDman Michael odvádějí dobrou práci. Osobně jsem byl až překvapen, že si šlovyhrát i s takovými subtilními detaily jako rampa pro invalidy u bočního vchodu, nebo spodní zásobovací patro u dolní budovy. Dělal jsem opravdu jen tu část nemocničního areálu s heliportem, do 48 budov psychiatrického areálu ani do 18 gynekologických ambulancí rozprášených napříč půlkou Havlíčkova Brodu jsem se fakt nepouštěl.
Jako obvykle jen pro XP12 bez custom meshe (AGL usazování objektů, editace XP12 autogenu), včetně WED zdrojáku pro šťouraly a ke stažení zatím z mých stránek:

https://willhelm.info/files/airport_LKHL.zip

P.S.: Jirko, Víťo nějak mi blbnou CVARS mise - už jsem si toho všiml při testování Ústí a Děčína - např. [K15P] Tonoucí na přehradě ve Chřibské se hned po startu ukončí - ale nevím proč. Report https://cvars.cz/report.php?id=52212 Povedla se mi odletět [K15P] Srážka vlaků na Jedlové. Podobně Jihlava - [K12P] Zraněný chlapec ve stanovém táboře se ukončí automaticky hned po startu mise. Tady report https://cvars.cz/report.php?id=52216 ukazuje, že jsem letěl, ale já se z heliportu ani nehnul.

No a aby problémů nebylo málo, zkoušel jsem jako další projekt založit Jihlavskou nemocnici a základnu HEMS (Kryštof 12), ale ať dělám co dělám, nefunguje mi v téhle oblasti exclude - i když mám v exclude definici všechny volby, v celém areálu zůstává hustý les, XP12 tam s OSM evidentně moc nevykouzlil, když trochu zvětším hranice exclude regionu o blok ulic na každou stranu areálu, tak exclude zafunguje, ale z půlky Jihlavy je hnusný brownfield. Jirkovu scenerku K12 do XP11 jsem zatím nezkoušel načíst, jak bude v XP12 vypadat, zkusím dnes.
 
VWAC
FS Medlánky
MZAK
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2024 FlightSim.CZ