Možná to nebude úplně ten problém, ale člověk nikdy neví, stávají se věci různé a tak mi nedá se nepodělit:
Svého času mi tohle dělalo také...prostě letím a najednou bum, FSka se rychle vypla, bez erroru, ale konec. Párkrát se mi to stalo a jednou dokonce jako leaderovi skupiny při jedné zahraniční návštěvě online na IVAO, což bylo obzvláště k vzteku. Zkoušel jsem odstraňovat a znovu přidávat všechno možné, ale FSka nepadala, všechno chodilo OK, jen při dalším online letu opět konec. Nejdřív jsem si myslel, že za to může IvAp, ale pak se mi nějakou náhodou podařilo najít problém:
* PTT klávesu (pro mluvení přes TS) jsem měl tehdá nastavenou na nepoužívanou SCROLL LOCK
* Protože ne vždy používám joystick kde mám PTT namapované, mačkám toto tlačítko občas přímo na klávesnici.
* Toto tlačítko je na většině klávesnic nebezpečně blízko tlačítku BREAK
* IvAp se zobrazuje pomocí CTRL+F9. Tuto kombinaci jsem měl takéž na joysticku.
* Těm znalejším už možná seplo, pro ty méně zkušené - modelová situace: zkuste ve stejný okamžik omylem přesunout prst na klávesu BREAK, držet ji stisknutou (mluvíte do TS) a přitom zapnout IvAp (např. se chcete podívat na ATIS) - FSka okamžitě skončí
* Když jsem se pak podíval do přiřazení kláves v FSce, téměř jsem se lekl...na CTRL+BREAK je přiřazena vražedná kombinace nazvaná - Exit Flight Simulator Immediately. Koho napadlo tohle nechat defaultně zapnuté fakt nechápu. Od té doby tuhle funkci po instalaci FSky okamžitě vypínám (zruším přiřazení).
Třeba to nebude ono, ale náhoda je blbec ;o) Třeba v závěrečné části přiblížení také děláš nějakou činnost nebezpečně blízko CTRL+BREAK... |
|