FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je čtvrtek 14. 8. 2025, svátek má Alan Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
ATC vs Letový plán Jeden příspěvek | Celý strom
ATC vs Letový plán   26. 1. 2006 / 17:47
step   
Dřív jsem se tím nezabýval, ale teď jsem si pořídil PMDG 747 a tam si udělám celý flight plan přes FMC včetně SID/STAR.
Chtěl jsem se proto zeptat, jak dá li se nějak přinutit ATC v FS spolupracovat a nenutit mě letět jinudy - jde určitě udělat ve defaultním Flight planeru stejná trasa jako přes FMC, včetně SID/STAR (tak že naklikám stejně waypointy), ale ATC to stejně při přiblížení nerespektuje.
Lítat bez VFR se mi s Jumbem nechce, vypínat ATC kvůli provozu taky ne a vypnout provoz už vůbec ne.
Proto se zajímám o to jak to řeší ostatní.
Díky
 

Re: ATC vs Letový plán   26. 1. 2006 / 17:50
Rozšafín Ctibum   
Myslím, že ATC ve FS se donutit nedá, už jen z důvodu, že absolutně neumí nic takového, jako jsou reál SID, STAR, TRANS....

napadá mě jediné řešení : IVAO, tam si užiješ Sidů a Starů dosytosti

 

Re: Re: ATC vs Letový plán   26. 1. 2006 / 19:25
Marky Parky   
ATC ve FS se donutit dá. Ve chvíli kdy tě ATC začne nutit k vektorování, odmítni a navol si že chceš publikované přiblížení. Vyber si v menu nějaké a namísto vektorování na finále si vyber přílet přes nějaký IAF. ATC ti od té doby dá "cleared to ...." což pro tebe znamená že si tě až do IAF nebude všímat a ty můžeš zaletět celý STAR. Jakmile si na IAF, ATC ti dá že máš pokračovat v přiblížení a přejít na věž a ty opět letíš podle mapičky/FMC celou přibližovací procedurku od daného IAF a věž se ti ozve až na finále a povolí ti přistání.
 

Re: Re: Re: ATC vs Letový plán   26. 1. 2006 / 23:57
Rozšafín Ctibum   
Hustý....ještě že už offline ATC nelítám.....uffff
 

Re: Re: Re: ATC vs Letový plán   27. 1. 2006 / 09:50
step   
Aha, to mě nenapadlo, díky.
 

Re: Re: Re: ATC vs Letový plán   27. 1. 2006 / 09:55
Blackrat
To ale bohuzel neni tak uplne pravda. Je tam par problemu:

1) Nelze vybrat jiny IAF (Transition) nez ti da ATC (a nikdy mi nenabidl vic nez jeden)
2) Jakmile zvolis IAF musis letet primo k nemu, ne podle STARU. Mam to vyzkouseny, jak se odchylis moc tak te zacne vektorovat na IAF.

 

Re: Re: ATC vs Letový plán   27. 1. 2006 / 08:54
MaPa   
Drobná poznámka neznalce:
když si to tu pročítám, tak foneticky mi to zní jako debata o Star Wars.
 

Re: Re: ATC vs Letový plán   27. 1. 2006 / 09:59
Blackrat
No jo, jenze kdyz ma nekdo pripojeni prez telefon 33K modemem, tak to moc nejde. Respektive - nemel jsem odvahu to zkusit, navic bych se nedoplatil.
 

Re: Re: Re: ATC vs Letový plán   27. 1. 2006 / 14:11
mípa   
Není to tak docela pravda. Já jsem létal s tlf. modemem několik měsíců, jde to docela normálně i s hlasem. Používal jsem připojení přesměrováním na TELE2 a vycházelo to asi 15 Kč/hod. Při mém měsíčním náletu cca 15-20 hodin jsou to bylo méně než 3 stovky. To se dalo vydržet.
Teď mám připojení WiFi na místního ISP a řekl bych, že kvalita připojení - k účelu FS na síti - je horší (velmi se mění zpoždění, dropouty na rychlosti uploadu atd)..
 

Gonzo
MZAK
L39.CZ
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2025 FlightSim.CZ