Jo tak bacha na jednu věc - a teď jsem si toho všimnul i na těch videích - Lufthansa má na overhead panelu otočený spínače, ON má dozadu, OFF dopředu !!!! Všechny ostatní 737 na světě to mají opačně. A tedy tenhle simulátor má ON dozadu! Třeba ale existuje jako option možnost prohodit to tak, jak to mají všichni ostatní.
Důvod je ten, že americká filozofie je, že poloha ON je buď dopředu nebo nahoru. Tzn. i na overhead panelu je ON dopředu
Evropská filozofie naopak je, že ON je vždycky nahoru, a na overhead panel se dívá tak, jako by byl zadním koncem nahoře, respektive tak, že se zachová smysl zapínání (zjednodušeně - spínače dole mají ON dopředu, na palubní desce nahoru, na stropě nahoru/dozadu)
Lufthansa si už v dávných dobách (min na 727) otočila u Boeingů smysl zapínání, aby to bylo v souladu s evropským přístupem.
V československu se z jednoho na druhé přešlo mezi L-410A, resp. M, a UVP. Takže áčka a m-ka mají ON dopředu, UVPčka dozadu.
Osobně jsem si to pěkně protrpěl, L-200 měla zapnuto dopředu, L-410UVP dozadu, B-737 dopředu, ATR dozadu, a pak zase B737... |
|