FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je pondělí 4. 8. 2025, svátek má Dominik Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
Neni polygon jako... co vlastne? Jeden příspěvek | Celý strom
EDIT: Neni polygon jako... co vlastne?   9. 1. 2006 / 11:04
PjSky   
No na ty oci to je zaber.. sice po case si zvyknou [je treba delat prestavky, ono to zatezuje i mozek] ale i tak to neni uplne ono..
Na stranu druhou jakmile si clovek zvykne na prostor tak nechce jinak dokonale se to vsechno meni...

Jak zapnout anaglyph stereo?
Je treba mit nVidia GFX kartu. Pak je treba od nVidia stahnout 3D stereskopicky driver [cca 5MB ) ] a odpovidajici verzi nVidii [kdyz je 3DS driver 71.86, nVidia by meli byt take 71.86...], odkaz na odpovidajici verzi je primo u toho spec. 3DS driveru.
REinstaluj nVidie, po restartu pridej 3DS driver. Pak primo klikni pravym na plochu a ted to bude pro anglicke XP:
PROPERTIES-SETTINGS[zalozka]-ADVANCED-zalozkaGFXkarty [s emblemem nVidia] a tak si najdete 3D stereo driver... ted staci dat zapinat ho stiskem CTRL+T [enabled by key nebo co...] a jeste na zalozce z obrazkem 3D bryli je nejake tlacitko settings: po stisku lze vybrat jakou 3DS technologii vlastnite [vc. kdejakych 3D LCD a pod.. vyber je uzasny ] po zvoleni anaglyphu jeste neni spatne zajit pod vedlejsi tlacitko a doladit barvy skel - navolit type-CUSTOM a zavrit vzdy jedno oko a najit kde se nejlepe odcita barva do bile tim se zmensi pocty vad obrazu a je to i snazsi pro oci [a hlavu] prebrat si ten zrakovy klam tak, jak je zadano.

No, tahle technologie neni zrovna nejlepsi, ale prostor tam je. Skoda tech barev [redukuje se cervena a modra, zaroven pak mate pocit. ze modre a cervene veci blikaji barva-cerna]..

je take dobre se udelat 3DS test a nastavit separaci obrazu cca 10%, jinak virtualni kokpit bude delat potize. A pamatovat: clovek nemuze vnimat objekty v ruzne hloubce naraz, takze kdyz se divate na budiky, nevidite hory v dali atp... bezne si oci perostri, tady v simulaci si musite preostrit "hlavu"... protoze oko ma mechanicky zaostreno na plochu monitoru... to prave zpusobuje, ze lide z toho zobrazeni maji trosku divne pocity... ) ale jakmile se to naucite plynule [2-3 hodiny], je to jak druha realita - v kombinace s nejakou technologii headtrackingu Vas ceka uzasne VFR... nedam dopustit..
ted uz je jen otazka, jake by to bylo s nejakym propracovanym HMD.. ale asi bozske []

EDIT: v pripade zajmu natipam screenshoty a dam je na sve stranky..?
   Seznam příspěvků  
Gonzo
Czech Virtual Air Rescue Service
MZAK
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2025 FlightSim.CZ