FlightSim.CZ   Reklama  
> Nejste přihlášen Login
  Dnes je sobota 31. 1. 2026, svátek má Marika Translate
ÚVOD
LETADLA
KRAJINY
AI PROVOZ
UTILITY
ČLÁNKY
FÓRUM
 Seznam příspěvků
ODKAZY
SCREENSHOTY
VIDEA
INZERCE
PLÁNOVÁNÍ LETŮ
VYHLEDÁVÁNÍ
O SERVERU
RSSRSS - fórum
RSSRSS - novinky
FacebookFacebook
MobileVerze pro PDA
VATSIM -poznámky pro nové piloty. Jeden příspěvek | Celý strom
Re: VATSIM -poznámky pro nové piloty.   29. 3. 2005 / 09:16
Marky Parky   
Ahojky, jen drobne opravim ..

Fraze pro prepnuti odpovidace do modu ident je "squawk ident".

Rovnou jsi mi ale pripomel jinou vec, ktera je v zahranici nesvarem online letani a to je nepresna frazeologie souvisejici s rozpoznanim letadla na obrazovce... Zde je muj nahled na vec, odvozeny z praxe na simulatoru na RLP, ale jeste mi to nikdy nikdo zcela nepotvrdil ani nevyvratil, proto pripadne pripominky od nekoho znaleho vitam..

Fraze "identified" se pouziva, pokud ridici identifikoval letadlo na radarove obrazovce. V realnem svete je to napriklad pokud ma pouze primarni radarovy obraz a na zaklade kurzu, hlaseni polohy ci reakci na povely rozpozna laicky receno "ktery flek je moje letadlo". Stejne tak pokud treba letadlo neni vybaveno odpovidacem, nebo letadlo ma odpovidac, ale ne mod C a tedy ridici nema z odpovidace plnou informaci o vysce. Fraze identified pilota NEZBAVUJE POVINNOSTI hlasit opousteni a dosazeni letovych hladin.

Fraze "radar contact" se pouziva, pokud ridici vidi na radarove obrazovce letadlo "se vsim vsudy"vcetne informace o vysce z modu C. Pred vytvorenim radaroveho kontaktu musi pilot oznamit ridicimu vysku a potvrdit tak, ze se informace vyska letadla shoduje s informaci ukazovanou radarem a ze se tedy ridici "muze na radar spolehnout" . Jakmile pilot dostane potvrzeny radarovy kontakt, nemusi jiz pilot dale polohu ani vysku vubec hlasit do te doby nez prejde na jiheho ridiciho, ci pokud mu neni urceno.

Posledni moznosti pak je kdyz ridici ani jedno z tohoto nepotvrdi ( napriklad mu nejde radar, atd... ). Potom by melo byt provadeno proceduralni rizeni, kdy jsou piloti povini pri pruletu kazdeho bodu ohlasit polohu, vysku a predpokladany cas nad dalsim bodem letoveho planu, hlasi vsechna opusteni i dosazeni hladin a MUSI dodrzovat predepsane procedury ( tj neni mozne radarove vektorovani misto odletovych/priletovych trati ).

Na co jsem chtel poukazat je, ze na obou sitich ( IVAO i VATSIM ) je poskytovano plne radarove rizeni a proto mne zarazi kdyz vetsina cizincu kteri ridi neustale pouziva "radar indentified" nebo "identified", prestoze spravne na miste by melo byt "radar contact" a naopak vetsina pilotu se chova jako by mela "radar contact" i kdyz je jim dano pouze identified.
   Seznam příspěvků  
VWAC
FS Medlánky
MZAK
O serveru   |   Zveřejňování souborů ke stažení   |   Kontakt   |   © 1999-2026 FlightSim.CZ